1206YD225KAT2A
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX 1206YD225KAT2A
image shown is a representation only
1206YD225KAT2A
Description: KC 2,2µF 1206 10% 16V X5R Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: KC2,2U1206X5R016K NORM Rutronik No.: KKK21374 Unit Pack: 3000 MOQ: 6000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
C(N)
2,2µ F
Dielectric
X5R
V(N)
16 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL31B225KAHNNNE
CL31B225KAHNNNE
Passive Components
  • KC 2,2µF 1206 10% 25V X7R
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
SAMWHA
SAMWHA CS3216X7R225K500NRI
CS3216X7R225K500NRI
Passive Components
  • KC 2,2µF 1206 10% 50V X7R