TCJD227M010R0025
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TCJD227M010R0025
image shown is a representation only
TCJD227M010R0025
Description: TC 220uF 10V 20% Case D 25mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC220U10VDPOLY Rutronik No.: KTA8060 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220µ F
U(N)
10 V
Case code
D
ESR
0.025 Ohm
Tolerance
20 %
Automotive
NO
Leakage current
220 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
105 °C
EIA code
7343
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Dielectric
POLYMER
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
2.9 mm
Range
LOWESR
Style
CHIP
Notes
DRYPACK
Packaging
REEL BLI
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Czech Republic
ABC-Code
B
Supplier Lead time
28 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET T520D227M010ATE018
T520D227M010ATE018
Passive Components
  • TC 220uF 10V 20% Case D 18mOhm