IGOT65R035D2AUMA1
INFINEON
INFINEON SP005825080
image shown is a representation only
IGOT65R035D2AUMA1
Description: N-CH 650V 44A 35mOhm DSO-20 Supplier: INFINEON Matchcode: IGOT65R035D2 Rutronik No.: HVMOS1223 Unit Pack: 800 MOQ: 800 package: DSO-20 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
650 V
I(D)at Tc=25°C
44 A
RDS(on)at 10V
35 mOhm
Q(g)
7.7 nC
P(tot)
134 W