IMZA120R017M2HXKSA1
IMZA120R017M2HXKSA1
Description:
N-CH 1200V 97A 17mOhm at 18V TO247-4
Supplier:
INFINEON
Matchcode:
IMZA120R017M2H
Rutronik No.:
HVMOS1466
Unit Pack:
240
MOQ:
240
package:
TO247-4
Packaging:
TUBE
- Configuration
- N-CH
- V(DS)
- 1200 V
- I(D)at Tc=25°C
- 97 A
- Q(g)
- 89 nC
- P(tot)
- 382 W