IPA60R380E6XKSA1
INFINEON
INFINEON SP000795300
image shown is a representation only
IPA60R380E6XKSA1
Description: N-CH 600V 10,6A 380mOhm TO220FP Supplier: INFINEON Matchcode: IPA60R380E6 Rutronik No.: TMOSP10739 Unit Pack: 50 MOQ: 500 package: TO-220FP Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
600 V
I(D)at Tc=25°C
10.6 A
RDS(on)at 10V
380 mOhm
Q(g)
32 nC
P(tot)
31 W