IPA65R095C7XKSA1
INFINEON
INFINEON SP001080126
image shown is a representation only
IPA65R095C7XKSA1
Description: N-CH 650V 12A 95mOhm TO220FP Supplier: INFINEON Matchcode: IPA65R095C7 Rutronik No.: TMOS2043 Unit Pack: 50 MOQ: 500 package: TO-220FP Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
650 V
I(D)at Tc=25°C
12 A
RDS(on)at 10V
95 mOhm
Q(g)
45 nC
P(tot)
34 W
R(thJC)
3.73 K/W
Logic level
NO
Mounting
THT
Technology
CoolMOS C7
Fast bodydiode
NO
Automotive
Package
TO-220FP
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
Supplier Part
SP001080126
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
A
Supplier Lead time
10 weeks
Summary of Features
  • 650V voltage