IPA65R125C7XKSA1
INFINEON
INFINEON SP001080136
image shown is a representation only
IPA65R125C7XKSA1
Description: N-CH 650V 10A 125mOhm TO220FP Supplier: INFINEON Matchcode: IPA65R125C7 Rutronik No.: TMOS2044 Unit Pack: 50 MOQ: 500 package: TO-220FP Packaging: TUBE
V(DS)
650 V
I(D)at Tc=25°C
10 A
RDS(on)at 10V
125 mOhm
Q(g)
35 nC
P(tot)
32 W
R(thJC)
3.85 K/W
Logic level
NO
Mounting
THT
Technology
CoolMOS C7
Fast bodydiode
NO
Automotive
Package
TO-220FP
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
Supplier Part
SP001080136
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
A
Supplier Lead time
10 weeks
Summary of Features
  • 650V voltage