IPB60R190C6ATMA1
INFINEON
INFINEON SP000641916
image shown is a representation only
IPB60R190C6ATMA1
Description: CoolMOS 600V 20A 190mOhm TO263 Supplier: INFINEON Matchcode: IPB60R190C6 Rutronik No.: TMOSP9320 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: D2PAK Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
600 V
I(D)at Tc=25°C
20.2 A
RDS(on)at 10V
190 mOhm
Q(g)
63 nC
P(tot)
34 W