IPD60R380C6ATMA1
INFINEON
INFINEON SP001117716
image shown is a representation only
IPD60R380C6ATMA1
Description: N-CH 600V 10,6A 380mOhm TO252-3 Supplier: INFINEON Matchcode: IPD60R380C6 Rutronik No.: TMOSP12733 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: DPAK Packaging: REEL
V(DS)
600 V
I(D)at Tc=25°C
10.6 A
RDS(on)at 10V
380 mOhm
Q(g)
32 nC
P(tot)
83 W