IPP65R095C7XKSA1
INFINEON
INFINEON SP001080122
image shown is a representation only
IPP65R095C7XKSA1
Description: N-CH 650V 24A 95mOhm TO220 Supplier: INFINEON Matchcode: IPP65R095C7 Rutronik No.: TMOS2047 Unit Pack: 50 MOQ: 500 package: TO-220 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
650 V
I(D)at Tc=25°C
24 A
RDS(on)at 10V
95 mOhm
Q(g)
45 nC
P(tot)
128 W
R(thJC)
0.98 K/W
Logic level
NO
Mounting
THT
Technology
CoolMOS C7
Fast bodydiode
NO
Automotive
Package
TO-220
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
Supplier Part
SP001080122
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
A
Supplier Lead time
54 weeks
Summary of Features
  • 650V voltage