IRLML0060TRPBF
INFINEON
INFINEON SP001568948
image shown is a representation only
IRLML0060TRPBF
Description: MOSFET 60V 2.7A Supplier: INFINEON Matchcode: IRLML0060TRPBF Rutronik No.: TMOSS6799 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT-23 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
60 V
I(D)at Tc=25°C
2.7 A
RDS(on)at 10V
92 mOhm
Q(g)
2.5 nC
P(tot)
1.25 W
Logic level
YES
Mounting
SMD
Technology
HEXFET
Fast bodydiode
NO
Automotive
NO
Package
SOT-23
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
Supplier Part
SP001568948
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
21 weeks
Request or order:
Please login Allocation
Article with this quantity is not orderable. Please send us a request.
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
INFINEON
INFINEON BSS138IXTSA1
BSS138IXTSA1
Semiconductors
  • N-CH 60V 0,23A 3500mOhm SOT-23
  • package: SOT-23
  • Packaging: REEL
Best Choice
PANJIT
PANJIT PJW5N06A_R2_00001
PJW5N06A_R2_00001
Semiconductors
  • N-CH 60V 5A 53mOhm SOT-223