FI-X30SSLA-HF-R2500
JAE
JAE FI-X30SSLA-HF-R2500
image shown is a representation only
FI-X30SSLA-HF-R2500
Description: 30 POS CONNECTOR RIGHT ANGLE Supplier: JAE Matchcode: FIX30SSLAHFR2500 Rutronik No.: COREC30699 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
30
Contact pitch
1.00 mm
Number of rows
01
Contact style
FEMALE
Termin.style
SMT
Contact plating
GOLD
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
1.00 A
Voltage rating
500 V
Series
FI-X
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
80 °C
Feature funct.
Shrouded
Family
W-T-B
Brand
FI-SERIES
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
15 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
JAE
JAE FI-X30M-NPB
FI-X30M-NPB
Electromechanical Components
  • 1.0MM PITCH LVDS CONNECTORS