THS477M450S1G5T45L
JAMICON
JAMICON THS477M450S1G5T45L
image shown is a representation only
THS477M450S1G5T45L
Description: HS 470uF 450V 20% 35x45/10,0 Supplier: JAMICON Matchcode: HTR470U450V10,0 Rutronik No.: KEL21239 Unit Pack: 40 MOQ: 1200 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
450 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
35x45 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
4 mm
Con. design
NA
Supp. case size
35x45 mm