C0402C101K4HAC3121
C0402C101K4HAC3121
Description:
KC 100pF 0402 10% 16V X8R AECQ
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC100P0402X8R016KAECQ
Rutronik No.:
KKA2123
40000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 100p F
- Case size
- Dielectric
- X8R
- V(N)
- 16 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +150 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm