C0805X224K3RACAUTO
C0805X224K3RACAUTO
Description:
KC 220nF 0805 10% 25V X7R AECQSTAG
Matchcode:
KC220N0805X7R025KAECQSTAG
Rutronik No.:
KKA2075
8000
package:
Packaging:
REEL BLI
- C(N)
- 220n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 25 V
- Tolerance
- 10%
- Design / type
- STAG
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 5 mm
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Height
- 0.78 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm