C1206C223J2GACAUTO
C1206C223J2GACAUTO
Description:
KC 22nF 1206 5% 200V NP0 AECQ
Matchcode:
KC22N1206NP0200JAECQ
Rutronik No.:
KKA1978
2000
- C(N)
- 22n F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 200 V
- Tolerance
- 5%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 1.6 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm