R60DN51505030J
R60DN51505030J
Description:
FR 15uF 63Vdc 5% P22,5 MKT
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FR15U22,563V5%
Rutronik No.:
KFO11935
Unit Pack:
250
MOQ:
250
Packaging:
BULK
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 15µ F
- U(N)
- 63 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 5 %
- Pitch
- 22.5 mm
- Dielectric
- MKT
- Test voltage
- 100.8 V
- Pulse immunity
- 1.5 V/µs
- T(A) max
- 100 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 25+2-1 mm
- Length
- 26.5 mm
- Diameter/Width
- 11 mm
- Height
- 20 mm