R76TR31504040J
R76TR31504040J
Description:
FR 150nF 1600Vdc 5% P27,5 MMKP
Matchcode:
FR150N27,51600V5%
Rutronik No.:
KFO11998
Unit Pack:
288
MOQ:
864
Packaging:
BULK
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 150n F
- U(N)
- 1600 V
- Tolerance
- 5 %
- Pitch
- 27.5 mm
- Dielectric
- MMKP
- Test voltage
- 2560 V
- Pulse immunity
- 2000 V/µs
- T(A) max
- 110 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 30+5 mm
- Length
- 32 mm
- Diameter/Width
- 13 mm
- Height
- 25 mm