SG73P2BTTD4R70F
KOA
KOA SG73P2BTTD4R70F
image shown is a representation only
SG73P2BTTD4R70F
Description: PS1206 4,7R 1% 0,75W PULSE/SURGE Supplier: KOA Matchcode: RC12064,7R1% Rutronik No.: WSR2593 Unit Pack: 5000 MOQ: 25000 package: 1206 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Resistor value
4.7 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.75 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C