12107C103KAT2A
12107C103KAT2A
Description:
KC 10nF 1210 10% 500V X7R
Supplier:
KYOCERA AVX
Matchcode:
KC10N1210X7R500K NORM
Rutronik No.:
KKK12206
8000
package:
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 10n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 500 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- NO INFO
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NiSn
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 2.5 mm
- Height
- 1.27 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm