TPSC686M010R0100
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSC686M010R0100
image shown is a representation only
TPSC686M010R0100
Description: TC 68uF 10V 20% Case C 100mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC68U10VCLOWR Rutronik No.: KTA7778 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL BLI
C(N)
68µ F
U(N)
10 V
Case code
C
ESR
0.1 Ohm
Tolerance
20 %
Leakage current
6.8 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm