1812L014DR
LITTELFUSE
LITTELFUSE 1812L014DR
image shown is a representation only
1812L014DR
Description: Resettable Fuse 140mA 60V SMD Supplier: LITTELFUSE Matchcode: FU0,14ARESET Rutronik No.: FUSE6070 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Termination
SMT
I(HOLD)
0.14 A
Voltage
60 V
Dimension
1812
Version
SMD
I(MAX)
10 A