IXBH20N300
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXBH20N300
image shown is a representation only
IXBH20N300
Description: IGBT 3000V 20A 2.7V TO-247AD Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXBH20N300 Rutronik No.: IGBT3331 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO-247AD Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
3000 V
I(C)
20 A
V(CEsat)
2.7 V
Package
TO-247AD
Bodydiode
NO
P(tot)
250 W