IXBX25N250
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXBX25N250
image shown is a representation only
IXBX25N250
Description: IGBT 2500V 25A 3.3V PLUS-247 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXBX25N250 Rutronik No.: IGBT3330 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: PLUS-247 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
2500 V
I(C)
25 A
V(CEsat)
3.3 V
Package
PLUS-247
Bodydiode
NO
P(tot)
300 W