IXFK210N30X3
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXFK210N30X3
image shown is a representation only
IXFK210N30X3
Description: N-CH 300V 210A 4.3mOhm TO-264(3) Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXFK210N30X3 Rutronik No.: LVMOS1474 Unit Pack: 25 MOQ: 300 package: TO-264K Packaging: TUBE
V(DS)
300 V
I(D)at Tc=25°C
210 A
RDS(on)at 10V
4.3 mOhm
Q(g)
375 nC
P(tot)
1250 W