IXGN200N60B3
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXGN200N60B3
image shown is a representation only
IXGN200N60B3
Description: IGBT 600V 200A 1.35V SOT-227B miniBloc Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXGN200N60B3 Rutronik No.: IGBT3313 Unit Pack: 10 MOQ: 300 package: SOT-227B Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
600 V
I(C)
200 A
V(CEsat)
1.35 V
Package
SOT-227B
Bodydiode
NO
P(tot)
830 W