IXTA120P065T
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXTA120P065T
image shown is a representation only
IXTA120P065T
Description: P-CH 65V 120A 10mOhm TO-263AA Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXTA120P065T Rutronik No.: TMOS6492 Unit Pack: 50 MOQ: 300 package: TO-263 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
P-CH
V(DS)
65 V
I(D)at Tc=25°C
120 A
RDS(on)at 10V
10 mOhm
Q(g)
185 nC
P(tot)
298 W