IXTK120N25P
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXTK120N25P
image shown is a representation only
IXTK120N25P
Description: N-CH 250V 120A 24mOhm TO-264 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXTK120N25P Rutronik No.: TMOS3549 Unit Pack: 25 MOQ: 300 package: TO-264 Packaging: TUBE
Configuration
N-CH
V(DS)
250 V
I(D)at Tc=25°C
120 A
RDS(on)at 10V
24 mOhm
Q(g)
185 nC
P(tot)
700 W