IXTN170P10P
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXTN170P10P
image shown is a representation only
IXTN170P10P
Description: P-CH 100V 170A 14mOhm SOT-227B Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXTN170P10P Rutronik No.: TMOS6570 Unit Pack: 10 MOQ: 10 package: SOT-227B Packaging: TUBE
Configuration
P-CH
V(DS)
100 V
I(D)at Tc=25°C
170 A
RDS(on)at 10V
12 mOhm
Q(g)
240 nC
P(tot)
890 W