IXTP60N20X4
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXTP60N20X4
image shown is a representation only
IXTP60N20X4
Description: N-CH 200V 60A 21mOhm TO-220 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXTP60N20X4 Rutronik No.: TMOS6763 Unit Pack: 50 MOQ: 300 package: TO-220 Packaging: TUBE
Configuration
N-CH
V(DS)
200 V
I(D)at Tc=25°C
60 A
RDS(on)at 10V
21 mOhm
Q(g)
33 nC
P(tot)
250 W