IXTT16N20D2
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXTT16N20D2
image shown is a representation only
IXTT16N20D2
Description: Depletion N-CH 200V 16A 80mOhm TO-268 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXTT16N20D2 Rutronik No.: TMOS6884 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO-268 Packaging: TUBE
Configuration
N-CH
V(DS)
200 V
I(D)at Tc=25°C
16 A
RDS(on)at 10V
80 mOhm
Q(g)
208 nC
P(tot)
695 W
R(thJC)
0.18 K/W
Logic level
NO
Mounting
SMD
Fast bodydiode
NO
Automotive
Package
TO-268
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Philippines
Supplier Lead time
53 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
INFINEON
INFINEON ISC151N20NM6ATMA1
ISC151N20NM6ATMA1
Semiconductors
  • N-CH 200V 74A 13,3mOhm...
  • package: TDSON-8 FL
  • Packaging: REEL
PANJIT
PANJIT PJW5N06A_R2_00001
PJW5N06A_R2_00001
Semiconductors
  • N-CH 60V 5A 53mOhm SOT-223