IXTY26P10T
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXTY26P10T
image shown is a representation only
IXTY26P10T
Description: P-CH 100V 26A 90mOhm TO-252D Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXTY26P10T Rutronik No.: LVMOS1176 Unit Pack: 70 MOQ: 350 package: TO-252D Packaging: TUBE
Configuration
P-CH
V(DS)
100 V
I(D)at Tc=25°C
26 A
RDS(on)at 10V
90 mOhm
Q(g)
52 nC
P(tot)
150 W