Q6012RH2TP
LITTELFUSE
LITTELFUSE Q6012RH2TP
image shown is a representation only
Q6012RH2TP
Description: ALTERNISTOR 12A 600V TO220 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: Q6012RH2TP Rutronik No.: THYR90516 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: TO220 Packaging: TUBE
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I (TRMS) eff
12 A
U(RRM)
600 V
I(GT) max
10 mA