Q8016LH4TP
LITTELFUSE
LITTELFUSE Q8016LH4TP
image shown is a representation only
Q8016LH4TP
Description: TRIAC 16A 800V TO220ISO Supplier: LITTELFUSE Matchcode: Q8016LH4TP Rutronik No.: THYR90519 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: TO220 Packaging: TUBE
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I (TRMS) eff
16 A
U(RRM)
800 V
I(GT) max
35 mA