BLM15BD102SN1D
MURATA
MURATA BLM15BD102SN1D
image shown is a representation only
BLM15BD102SN1D
Description: BLM15BD 1000R 200mA 0,9R 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC1000R0402 Rutronik No.: FE3923 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0402
Impedance Z
1000 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
200 mA
DCR
0.9 Ohm
Length
1 mm
Width
0.5 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %