BNX025H01L
MURATA
MURATA BNX025H01L
image shown is a representation only
BNX025H01L
Description: BNX025 35dB/1MHZ 25VDC 15ADC Supplier: MURATA Matchcode: EMIC25V15A Rutronik No.: FE4401 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Rated current
15000 mA
Rated voltage
25 V
Length
12 mm
Width
9.1 mm
Height
3.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Elements
5 mm