DFE201612E-1R0M=P2
MURATA
DFE201612E-1R0M=P2
Description: DFE201612E 1,0uH 2,9A 20% Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,0U0806 Rutronik No.: IND18581 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Design size
0806 Inch
Current rated
2900 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
4000 mA
R(DC)max.
0.048 Ohm
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C