PRF21BE471QB5RA
MURATA
MURATA PRF21BE471QB5RA
image shown is a representation only
PRF21BE471QB5RA
Description: PTC 0805 470R 50% 32V Supplier: MURATA Matchcode: PC470R50% Rutronik No.: WPTC768 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
470 Ω
Res.tolerance
50 %
Max.oper.volt.
32 V
Package
0805
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.9 mm