PRG18BC100MM1RB
MURATA
MURATA PRG18BC100MM1RB
image shown is a representation only
PRG18BC100MM1RB
Description: PTC 0603 10R 20% 30V Supplier: MURATA Matchcode: PC10R20% Rutronik No.: WPTC816 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
10 Ω
Res.tolerance
20 %
Max.oper.volt.
30 V
Max.current
0.033 A
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm