Z-15GQ22-B
OMRON
Z-15GQ22-B
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Termination
Maintained
Contact type
Solder
Switch function
0
Model construct
0
Mounting
panel moun
Ground
No Y/N
Sealing
max.Volt/Switch
15 V
Operating life
0 cycles
Plating
Dimension
0 mm
Total high/long
0 mm
Actuator size
0 mm
Pitch
0 mm
Operating temp.
0 °C
Automotive
NO
max. I/ Switch
500000 mA