BZX84B15-AU_R1_000A1
PANJIT
PANJIT BZX84B15-AU_R1_000A1
image shown is a representation only
BZX84B15-AU_R1_000A1
Description: Z-DIODE 0,41W 15V 2% SOT23 AECQ Supplier: PANJIT Matchcode: BZX84B15 AU Rutronik No.: DZ9825 Unit Pack: 3000 MOQ: 30000 package: SOT23 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
U(Z)
15 V
P(tot)
0.41 W
Tolerance
2 %
I(Z)
5 mA