R0.25S-0505/HP-R
RECOM
RECOM R0.25S-0505/HP-R
image shown is a representation only
R0.25S-0505/HP-R
Description: DC/DC Mod 05V to 05V 0.25W 3kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R0.25S-0505/HP-R Rutronik No.: ICDCDC4826 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: SMD 5 Pin Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
0.25 W
Vin(min)
4.5 V(DC)
Vin(max)
5.5 V(DC)
V out
05 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
50 mA
Isolated
YES
Isolation
3 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
SMD 5 Pin