RAC20-05SK/277
RECOM
RECOM RAC20-05SK/277
image shown is a representation only
RAC20-05SK/277
Description: AC/DC Mod 85-305V to 05V 20W 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC20-05SK/277 Rutronik No.: ICDCDC5217 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: 2"X1" Packaging: TUBE
Power
20 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
305 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
4000 mA
Isolation
3 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
84 %