RACM130E-36SK/OF
RECOM
RECOM RACM130E-36SK/OF
image shown is a representation only
RACM130E-36SK/OF
Description: AC/DC Mod 85-264V to 36V 130W 4kV OF Supplier: RECOM Matchcode: RACM130E-36SK/OF Rutronik No.: SMPS1539 Unit Pack: 9 MOQ: 9 package: open Frame Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
130 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
36 V(DC)
Output current
2778 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
4 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
88 %