REC15-2415DZ/H3/M
RECOM
RECOM REC15-2415DZ/H3/M
image shown is a representation only
REC15-2415DZ/H3/M
Description: DC/DC Mod 9-36V to +/-15V 15W 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC15-2415DZ/H3/M Rutronik No.: ICDCDC3220 Unit Pack: 10 MOQ: 10 package: 2"x1" Packaging: TUBE
Power
5 W
Vin(min)
9 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
+/-15 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+/-500 mA
Isolation
3 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 4:1
Efficiency
0 %
Package
2"x1"
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
19 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
RECOM
RECOM R1S-0505/H-R
R1S-0505/H-R
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
  • Packaging: REEL
Topseller
RECOM R1SX-0505/H-R
R1SX-0505/H-R
Semiconductors