PTZTE255.6B
ROHM
ROHM PTZTE255.6B
image shown is a representation only
PTZTE255.6B
Description: Z-DIODE 1,0W 5,6V SMA Supplier: ROHM Matchcode: PTZTE255.6B Rutronik No.: DZ9960 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 package: SMA Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
U(Z)
5.6 V
P(tot)
1 W
Tolerance
5 %
I(Z)
40 mA