FA0J827M08119VRA
SAMWHA
FA0J827M08119VRA
Description: FA 820uF 6,3V 20% 8x12 Supplier: SAMWHA Matchcode: SPC820U6,3V Rutronik No.: KEL22470 Unit Pack: 400 MOQ: 8000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
820 µF
V(N)
6.3 V
Style
SMD
Rutronik size
8x12 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
12 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
4700 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x11,9 mm
Addi.spec.
POLYMER
Reel step
16 mm