RE1V226M6L005PC
SAMWHA
SAMWHA RE1V226M6L005PC
image shown is a representation only
RE1V226M6L005PC
Description: RE 22uF 35V 20% 6x5/2,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HSEM22U35V2,5 Rutronik No.: KEL22820 Unit Pack: 1500 MOQ: 9000 package: 1500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
35 V
Style
RADIAL
Rutronik size
6x5 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
90 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x5 mm
Reel step
12.7 mm