RZ1J227M12020BB
SAMWHA
SAMWHA RZ1J227M12020BB
image shown is a representation only
RZ1J227M12020BB
Description: RZ 220uF 63V 20% 12x20/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX220U63V5,0 Rutronik No.: KEL17224 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
63 V
Style
RADIAL
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
65 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1140 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x20 mm