SC1V226M05005VR
SAMWHA
SAMWHA SC1V226M05005VR
image shown is a representation only
SC1V226M05005VR
Description: SC 22uF 35V 20% 5x5 Supplier: SAMWHA Matchcode: CR22U35V Rutronik No.: KEL26163 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
5x5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
70.5 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
5,3x5,3 mm
Reel step
12 mm